Jak zapakować telefon do wysyłki? Bezpieczne wysłanie smartfona

Elektronika jest atrakcyjnym pomysłem na prezent świąteczny czy z okazji urodzin. Każdego nastolatka z pewnością ucieszy przysłany przez ciocię czy wujka nowy smartfon. Zanim jednak trafi on do adresata, często musi przebyć długą drogę, w której będzie narażony na uszkodzenia. Jak zapakować telefon do wysyłki kurierem, aby dotarł w nienagannym stanie?

Jak zapakować telefon do wysyłki — czy wystarczy oryginalne opakowanie?

Wysyłanie urządzeń elektronicznych powinno się odbywać z zachowaniem szczególnych zasad dotyczących ochrony przed zniszczeniem w transporcie. Wynika to z faktu, że telefon komórkowy, smartfon czy tablet jest wyposażony w moduły elektroniczne wrażliwe między innymi na dużą wilgotność powietrza i wstrząsy. Oczywiście trudno zakładać najgorszy scenariusz, w którym telefon wpada do wody, ale nawet przy intensywnych opadach deszczu niewłaściwe opakowanie może nie ochronić go przed zniszczeniem.

Wysyłka telefonu kurierem wymaga więc zastosowania opakowania i materiałów, które ochronią go przed wilgocią i nadmiernymi wstrząsami czy uderzeniami. A tych przecież nie brakuje podczas jazdy po wybojach, pokonywania zakrętów czy ostrego hamowania. Chociaż kurierzy zalecają umieszczenie urządzenia w oryginalnym opakowaniu, w rzeczywistości nie jest ono wystarczające.

Eleganckie pudełka są wprawdzie odpowiednio wyprofilowane, jednak mają cienkie ścianki i są pozbawione elastycznej amortyzacji. Jak zapakować telefon dla kuriera?

  • Umieść urządzenie w oryginalnym opakowaniu i zamknij je,
  • pudełko ze smartfonem owiń kilka razy folią bąbelkową,
  • oklej całość taśmą, aby pakunek się nie rozwijał,
  • umieść pakunek z telefonem w kartonowym pudełku dopasowanym do niego wymiarami,
  • pustą przestrzeń wypełnij folią bąbelkową,
  • pudełko oklej taśmą pakową na łączeniach i narożnikach,
  • wydrukuj i przyklej etykietę adresową.

Jakie zabezpieczenia warto zastosować przy wysyłaniu telefonu w przesyłce?

Wiedząc, jak zapakować telefon do wysyłki kurierem, możesz zastosować takie rozwiązania, które w znacznym stopniu ochronią urządzenie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Sposobem na wilgoć jest folia, która szczelnie owinięta wokół pudełka nie dopuści nie tylko do zawilgocenia elektroniki, ale i samego pudełka. Dzięki temu prezent dotrze w eleganckim oryginalnym opakowaniu.

Telefonom i smartfonom podczas długiej podróży grożą też wstrząsy i uderzenia. Dlatego ważne jest, aby maksymalnie je zamortyzować i uniknąć sytuacji, gdy urządzenie będzie ocierać się o inne części i rysować. Folia bąbelkowa jest doskonałym, ale nie jedynym amortyzatorem. Możesz też zastosować inne materiały – papierowe wiórki, gąbkę odpowiedniej grubości czy specjalny granulat. 

Musisz też pamiętać, że choć przepisy nie zakazują transportu elektroniki, stawiają odgraniczenia dotyczące baterii. Zgodnie z nimi powinna ona znajdować się w zamkniętym telefonie. Warto natomiast oddzielnie zabezpieczyć akcesoria takie jak słuchawki czy ładowarka. Możesz je umieścić w pudełku z telefonem pod warunkiem, że wcześniej zostały owinięte folią lub umieszczone w miękkim woreczku.

Wysyłka telefonu kurierem — czy warto wykupić ubezpieczenie?

Wiedząc, jak przygotować paczkę do wysyłki kurierem, musisz też pomyśleć o jej ubezpieczeniu. Wiele firm kurierskich oferuje taką ochronę bezpłatnie, jednak nie zawsze suma ubezpieczenia jest wystarczająca. Jeśli wartość smartfona ją przewyższa, postaraj się o dodatkową polisę. 

W większości przypadków przewoźnicy zezwalają na jej wykupienie, a koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Warto o nie zadbać również, wtedy gdy jest to wysyłka telefonu za pobraniem.

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł

Uszkodzona przesyłka — kto odpowiada za uszkodzenie zawartości?

Następny artykuł

Jak wysłać paczkę z domu? Praktyczne rady

Powiązane artykuły